Güvenli Eposta Ağ Geçidi

//Güvenli Eposta Ağ Geçidi
Güvenli Eposta Ağ Geçidi2017-02-14T14:11:29+00:00

Adanmış veya Birleşik

Eposta güvenliğiniz için sadece email trafiği ile ilgilenen ve onun kurumunuz için en iyi durumda olmasını sağlayan bir çözüm ya da bir UTM çözümü içerisinde birleştirilmiş halde tercih edebilirsiniz. Her ikisi de rakiplerinin erişemediği mesaj güvenliği, kriptolama ve kolay kullanım özelliklerini sağlar.

Sophos Eposta Cihazımız güvenlik, gelişmiş DLP özellikleri ve kural temelli kriptolama ile dedike bir email çözümü isteyenler için idealdir. Eğer tüm ağ korumanızı tek bir cihazda toplamak isterseniz Sophos UTM entegre email korumasını da sunar.

Etkili Anti Spam

Felen kutularınızdaki spam ve aldatmaya yönelik postalardan kurtulun

  • Gönderici itibarı ölçülerek yapılan engelleme ile istenmeyen epostaların %90'ı daha ağınıza ulaşmadan engellenir.
  • En yeni phishing saldırıları da dihil olmak üzere anti spam motorumuz da geri kalanını halleder.
  • Gelen epostaları gelişmiş tespit yöntemleri ile filtreler, farklı dillerde yazılmış olsalar bile.

Şeffaf DLP ve Kriptolama

Önemli epostalarınızı kriptolayın ve dijital olarak imzalayın- otomatik olarak ve son kullanıcı müdahalesi gerekmeden. Gelişmiş DLP'miz ve kural temelli kriptolama özelliklerimiz ile yanlışlıkla olabilecek veri sızıntılarını durdurun.

Mesaj içerikleri ve ekleri otomatik olarak hassas veriler için taranır ve siz de kolayca hangi epostaların engelleneceği ya da kriptolanacağı hakkında birkaç tıklama ile kurallar oluşturabilirsiniz. Dilerseniz son kullanıcılarınıza istedikleri epostaları kriptolamaları için bir Outlook eklentisi kurabilirsiniz.

En iyisi de patentli SPX kriptlomamız sayesinde, kriptolanmış epostaları okumak için herhangi bir özel istemciye ihtiyaç duyulmaz. Alıcılar diledikleri istemcide epostayı açabilirler, çevrimiçi, çevrimdışı, masaüstü ya da mobil farketmez. Sistem yöneticileri için eposta kriptolaması hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Gelişmiş Tehdit Koruması

Kullanıcılarınızı en son kimlik avı, şifre, sahte banka ve diğer olaylardan koruyun. İçeriğinde şüpheli içerik, ek ya da link bulunan epostaları yakalayarak çalışanlarınızın verimliliğini artırın.

En son tehditleri yakalayabilmek için, gerçek zamanlı güncellenen en son antivirus ve kimlik avı tespit teknolojilerini kullanıyoruz.

Self Servis Eposta Karantinası

UTM cihazımız ile çalışanlarınıza spam karantinaları üzerinde doğrudan kontrol verebilirsiniz. Bu size zaman kazandırır.

Çalışalarınız kendi spam "whitelist" ve "blacklist"lerini yönetebilirler. Yakalanan spam epostaları alabilirler ya da silebilirler. Bir virüs ya da blacklist yüzünden alamadıkları epostanın akibetini öğrenebilirler.

Son kullanıcı portali 15 dili destekler ve özelleştirilebilir.

Kolay Yönetim

Sophos’ta basit kullanım önceliğimizdir. Tüm güvenlik özellikleri üzerinde tam kontrolünüz tek bir yerde ve basitçe elinizin altındadır.

Arayüzlerimizin kullanım kolaylığı için oldukça fazla yatırım yaptık. Bu şekilde her seferinde bir kullanım kılavuzuna başvurmadan dilediğiniz ayarları kolayca değiştirebilirsiniz. Amacınızdan her zaman sadece birkaç tık uzaktasınız.

Tam ve Eksiksiz Dahili Raporlama

Dahili raporlarımız ile kullanıcılarınıza neler olup bittiğini her an bilirsiniz. Sorunları hızla çözümleyin, poltikalarınızı düzenleyin ağ performansınızı arttırırken kullanıcılarınızı da korumaya devam edin. Farklı bir araca ihtiyacınız olmadan detaylı raporlarınıza cihazınızdan erişin.

Akış grafikleri ile kullanım trendlerini takip edin, önceden tanımlı ve özellşetirilebilir raporlar ile anahtar web trafiğini gözleyin. Raporlarda anonimleştirme yapın ve kullanıcı adı gibi bilgileri en az iki kişinin bilgisi dahilinde görünür kılın (four-eye principle)

Esnek Kurulum Opsiyonları

Eposta cihazlarımız ve UTMlerimiz her büyüklükteki işletmenin ihtiyaçlarına uygun konumlandırılabilecek sanal ya da fiziksel cihaz olarak kullanılabilir.

Eposta cihazlarınızı performansı artırmak, yönetimi kolaylaştırmak ya da yedeklilik için cluster modunda çalıştıabilirsiniz. eğer UTM cihazlarımızı kullanırsanız birden fazla cihazı tek bir konsoldan yani UTM Managerdan yönetebilirsiniz.