Güvenli Kablosuz Ağ

//Güvenli Kablosuz Ağ
Güvenli Kablosuz Ağ2017-02-14T14:11:29+00:00

Entegre Kablosuz ile SG Serisi UTM Cihazları

Entegre kablosuz ile SG 100 serisi cihazlarımız ağınız, web gezintileriniz, epostalarınız, web sunucularınız ve kablosuz iletişiminiz için herşey dahil bir çözüm sunar. Küçük ofisler, mağazalar ve küçük şubeleriniz için ideladirler.

Tak Çalıştır Özelliği

Sophos Erişim Noktalarını (Access Point) kullanıma almak çok kolaydır. Otomatik kurulum ve konfigurasyon ile dakikalar içerisinde birçok erişim noktasını devreye alabilirsiniz.

Erişim noktanızı ağınıza takın ve Sophos UTM cihazınızda belirmesini bekleyin. Sonrasında konsolunuzdan aktifleştirin ve çalışmaya başlasınlar.

Güvenilir Kablosuz Ağ

Sophos Erişim Noktaları birden fazla kablosuz bölgesi oluşturmak için idealdir. Çalışanlarınıza kurum ağınıza erişim için haklar tanımlayın, aynı zamanda aynı erişim noktasında kablosuz misafirlerinizi için de internet erişimi sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken kurum ağınızın bütünlüğünden ve güvenliğinden taviz vermezsiniz.

Erişim noktaları dilerseniz dual band, dual radio AP 50 ile repeater ya da bridge modda kullanılabilir bu şekilde Wi-Fi erişim alanınızı kolayca genişletebilirsiniz.

Konuklar İçin Basit Hotspotlar

Konuklarınız ya da BYOD cihazlar için hotspotlar yaratın. Bu cihazların kurum kaynaklarına erişimini kontrol altında tutun. Ekstra lisans ve cihaz ihtiyacı olmadan kutudan çıktığı haliyle konuk erişimini kolayca yönetin.

 • Özelleştirilebilir login sayfaları ve voucherlar ile kurum kimliğinizi yansıtın
 • SMS ile mobil cihaz kaydı alın ve izinlerini atayın
 • Bant genişliği kullanımını regüle edin ve uygunsuz içerik erişimlerini düzenleyin

Güçlü Kriptolama

Sophos UTM varolan en güçlü kriptolama ve kimlik doğrulama standartlarını kullanır. Active Directory gibi varolan kurumsal kimlik doğrulama sistemlerinizi kullanarak çalışanlarınıza kolay erişim sağlayın. Kablosuz bağlantılarınızı tamamen güvenli olduğundan emin olun.

 • IEEE 802.1X (RADIUS kimlik doğrulama) ile birlikte WPA2-Enterprise
 • Block-based kriptolama, verinizin güvenliği için en üst seviye
 • Sophos UTM raporlama ve izleme araçları ile başarısız giriç denemelerini farkedin

İyileştirilmiş Performans

Sophos UTM ve kablosuz erişim noktalarımız ile en üstün kablosuz performansını yakalayın.

 • Gigabit seviyesi hızlara ulaşabilen 802.11ac and 802.11n gibi en son kablosuz standartlarını destekler
 • Her durumda maksimum performans ve minimum çakışma için otomatik kanal seçimi ve optimizasyonu

Komple UTM Güvenliği

Sophos Erişim Noktaları (access point) kablosuz trafiğini tüm güvenlik uygulamalarının çalıştığı Sophos UTM cihazlarına gönderir.

 • Kablosuz kullanıcılar kablolu kullanıcılar ile aynı güvenlik katmanı tarafından korunurlar
 • Dilerseniz diğer UTM modüllerimizi ekleyerek ağınızın derinlemesine kontrolünü sağlayabilirsiniz, örneğin QoS, web surfing, Ağ Uygulamaları gibi.

Kolay Yönetim

Sophos'ta basit kullanım önceliğimizdir. Tüm güvenlik özellikleri üzerinde tam kontrolünüz tek bir yerde ve basitçe elinizin altındadır.

Arayüzlerimizin kullanım kolaylığı için oldukça fazla yatırım yaptık. Bu şekilde her seferinde bir kullanım kılavuzuna başvurmadan dilediğiniz ayarları kolayca değiştirebilirsiniz. Amacınızdan her zaman sadece birkaç tık uzaktasınız.

Tam ve Eksiksiz Dahili Raporlama

Dahili raporlarımız ile kullanıcılarınıza neler olup bittiğini her an bilirsiniz. Sorunları hızla çözümleyin, poltikalarınızı düzenleyin ağ performansınızı arttırırken kullanıcılarınızı da korumaya devam edin. Farklı bir araca ihtiyacınız olmadan detaylı raporlarınıza cihazınızdan erişin.

Akış grafikleri ile kullanım trendlerini takip edin, önceden tanımlı ve özellşetirilebilir raporlar ile anahtar web trafiğini gözleyin. Raporlarda anonimleştirme yapın ve kullanıcı adı gibi bilgileri en az iki kişinin bilgisi dahilinde görünür kılın (four-eye principle)

Esnek Kurulum Opsiyonları

Sophos UTM tek bir modüler cihaz ile güvenlik duvarından endpoint antiviruse kadar size tam koruma sağlar.

 • Donanım, yazılım ya da sanal kurulum opsiyonları, dilerseniz Bulut ortamına da kurabilirsiniz
 • Koruma modüllerini teker teker lisanslayabilirsiniz ya da önceden tanımlı lisans paketlerimizden alabilirsiniz.
 • Ücretsiz UTM Manager ile birden fazla UTM cihazınızı IPsec VPN tünellieri üzerinden merkezi olarak yönetebilirsiniz