Güvenli Web Ağ Geçidi

//Güvenli Web Ağ Geçidi
Güvenli Web Ağ Geçidi2017-02-14T14:11:29+00:00

Veri Merkezimiz Emrinizde

Sophos ile üstün korumayı esnek kurulum opsiyonları ile elde edersiniz. Size en uygun çözümü belirleyin, isterseniz kombine ederek gelişmiş hibrid çözüme ulaşın.

Düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti

 • Kolay Dağıtım
  Sophos Cloud Web Gateway veya kurum içi cihazlar ile kurulum , hangisini seçerseniz seçin, kolay AD senkronizasyonu dahil, kısa sürede çalışmaya başlayan bir sisteminiz olacak.
 • Kolay Yönetim
  Günlük işlerinizi yapmanızı kolaylaştırdık. Sezgisel arayüz ile hiçbir ayardan birkaç tık uzakta değilsiniz.
 • Uzaktan İzlenen
  Sophos Cloud zaten beklediğiniz gibi her zaman yakından izlenen ve çalışıyor olduğu garanti altına alınan bir ortamdır, ancak belki şunu bilmiyor olabilirsiniz; kurum içi (on-promise) cihazlarınız da Sophos tarafından takip edilir ve belki de sizden önce olası bir kesintiden ya da arızadan haberdar oluruz ve gerekli aksiyonu alırız.

Gelişmiş Koruma

 • SophosLabs Threat Intelligence
  Etkili web zararlısı koruması üstün yetenekli tehdit araştırmacıları ile başlar. Son tehditlerin hep bir adım önünde olabilmek için değişik coğrafyalardaki ofislerimizde 7/24 çalışıyoruz.
 • Gelişmiş Web Zararlısı Koruması
  Sadece Sophos hem HTTP ve HTTPS trafiği için gerçek zamanlı JavaScript öykünmesi, davranış analizi, bağlam duyarlı denetim ve dinamik URL analizi gibi gelişmiş teknolojileri kullanır.
 • Canlı Web Koruması
  Proxy ve riskli siteler de dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılım barındırma, phishing ve dağıtım sitelerini en hızlı biz tespit eder ve gerekli önlemleri alırız. Sadece Sophos "Live Protection" ağı üzerinden gerçek zamanlı olarak güncelleştirmeler sağlar.

Her Yerde Koruma

Güvenli Web Ağ Geçidimizin bulutta ya da sizin ağınızda olmasından bağımsız olarak, Sophos ile komple web korumasına sahip olursunuz, ister ofiste ister evde isterseniz yolda olun.

 • Sophos Web Appliance ve Uç Nokta Web Koruması
  Sophos Endpoint Protection kurulu kullanıcı bilgisayarlarınız ofis dışında da Web Protection politikalarınızı kullanırlar. Ofisten çıktıklarında Sophos Endpoint devreye girer ve gittikleri yerde de web poltikalarınız uygulanır. Kural güncellemeleriniz ve kullanıcı hareketleri otomatik olarak senkronize edilirler ve tek merkezden yönetilip raporlanabilirler. İkisi birlikte ne de güzel çalışıyor değil mi?
 • Sophos Cloud
  Doğası gereği, Sophos Cloud her cihazı, her yerde kapsamı altına alır. Sophos Cloud Web Gateway, Windows, Mac, iPhone ve iPad kullanıcıları yanı sıra Android cihazları korur. Web koruması ile birlikte, Sophos Cloud tek bir konsoldan yönetilen endpoint, mobil ve sunucu koruması sağlar.

Üstün Performans

Güvenli Web Ağ Geçidimizin en üstün performansı sunabilmesi için çok çalıştık. Kullanıcıların ve kritik iş uygulamalarının farkedilen bir gecikme olmaksızın en üstün performans ile çalıştıklarını göreceksiniz.

Sophos Web Appliance
Yeni proksi motorumuz bağlantı sayısı sınırı olmaksızın varolan donanımlarınızda 7 kata kadar daha yüksek performans sunar. Ne kadar yoğun web kullanımı olursa olsun tüm modellerimizde ve fiyat aralıklarımızda yolda kalmaz ilerlemeye devam edersiniz.

Sophos Bulut Web Ağ Geçidi
Sophos Bulutu ile yerel uygulama performansinda global koruma sağlanır. Global Web politikası veri merkezi ağımız web trafiğinizin filtrelenmek için tüm dünyayı dolaşmasının önüne geçer. Bulut için optimize edilmiş web taraması gecikmesiz ve şeffaftır.

Anında Görüntü

Yöneticiler ve sunucular için büyük veri raporlamasını Sophos herhangi bir yatırım yapmanıza gerek olmadan size sunar. Zengin raporlar, derinlemesine analizler ve akıllı panlar ve alarmlar ile ağınızdaki tüm aktivitenin her an takibini yapabilirsiniz.

Bazı kavramsal raporlar:

 • Trafik ve performans
 • Güvenlik uyarıları, politika ihlalleri ve yüksek riskli kullanıcılar
 • Verimlilik ve sorumluluk
 • Arama terimleri ve içerik

Faydalanın:

 • Kişiselleştirilebilir raporlama parametreleri
 • Otomatik zamanlanmış raporlar
 • CSV ve PDF formatında rapor çıktısı
 • Rapor anonimleştirme (sadece bulutta)

Yüksek Ayrıntılı Kontrol

Kullanıcılarınızı üretken ve şirket politikalarınız ile uyumlu tutmak için gerekli her şey

Online iken kullanıcı ve kurumunuzu güvende tutmak, bant genişliğini optimize etmek, uyum yükümlülüklerini yerine getirmek, verimliliği yönetmek ve politikaları özelleştirmek için gereken tüm araçlara sahipsiniz.

İster sadece uygunsuz içeriği engellemek isteyin ya da daha ileri düzey bant genişliği ya da zaman temelli politikalar kullanın hepsi burada var. Hızla ve kolayca hazır onlarca kategori arasından seçerek kullanıcı ya da grup temelli politikalar oluşturun. Şartlar değiştiğinde politikilarınızı tek adımda yeniden düzenleyebilirsiniz.

Facebook, Youtube ve birçok başka web uygulaması için sosyal medya uygulamalarına has daha detaylı kontrol özelliklerimiz de bulunuyor.

Politikalarınızı anonimleştirici proksiler ya da end point istemcisi ayarlarını değiştirerek aşmaya çalışan kullanıcılarınız için de önlemlerimiz var tabii ki, onlara kötü bir haberimiz var bu mümkün değil.