XG Güvenlik Duvarı

//XG Güvenlik Duvarı
XG Güvenlik Duvarı2017-02-14T14:11:28+00:00

Kurumsal Kullanım İçin Yaratıldı

Sophos XG Güvenlik Duvarı (Sophos XG Firewall) kurumsal güvenlik ve kontrol sağlar.

  • 140 Gbps hızlara ulaşan Fastpath paket optimizasyonu teknolojisi
  • Geşilmiş Tehdit Koruması (ATP) için devrimsel Security Heartbeat™ özelliği
  • Patentli Layer-8 kimlik kontrolü ve görünürlüğü
  • Birleştirilmiş uygulama, web QoS ve IPS politikaları ile kolaylaştırılımış yönetim
  • Uygulama risk faktörü ve tehdit gözlemleme ile risk analizleri

Security Heartbeat™

Gelişmiş saldırılar artık eskisinden çok daha etkin koordine ediliyor. Şimdi sizin savunma sistemleriniz de öyle. Devrim niteliğinde bir özellik olan Security Heartbeat™ sayesinde uç noktalarınız ile güvenlik duvarınız artık haberleşebiliyor. Basit ama etkili bir fikrin hayata geçirilmesiyle gelişmiş tehditlere karşı daha iyi koruma sağlarken saldırılılara müdahale için geçen süreyi ve gerekli eforu azaltın. O kadar basit ki daha önce kimsenin yapmamış olmasına şaşırmanız normal.

Tehditi daha hızlı tespit edin

Saldırıları önlemek için şüpheli ağ trafiği gibi gelişmiş tehdit göstergeleri yeni nesil güvenlik duvarınız ve yeni nesil uç nokta güvenliği istemciniz tarafından tespit edilip paylaşılır.

Soruşturmanızı basitleştirin

Etkilenmiş sistemlerin belirlenmesi sırasında bilgisayar isimleri, kullanıcılar ve dosya dizinleri bilgileri güvenlik duvarı ve uç noktadaki istemcide ortaktır, bu şekilde kolayca aksiyon alabilirsiniz.

Tehditin etkisini azaltın

Güvenlik duvarınız etkilenmiş sistemleri otomatik olarak ağdan izole eder. Bu sırada uç nokta antivirüs yazılımımız zararlı yazılımı temizler. Bu otomatik aksiyon sayesinde IT uzmanlarınızın zamanı ve parasını korumuş olursunuz.

Birleştirilmiş Kullanıcı, Uygulama ve Ağ Kontrolü

video-unified-user

Güvenlik politikalarınızın yönetim şekli hakkında biraz çalıştık. Sophos XG tün kullanıcı, uygulama ve ağ politikalarınızı tek bir noktadan yönetmenize olanak sağlar.

Birçok güvenlik duvarı ürünü politika ve kurallarınızı birden fazla ekranda yönetmenizi bekler. Sophos'ta durum farklıdır. Tek bir ekranda tüm politika ve kurallarınızı görebilir, filtreleyebilir ve sıralayabilirsiniz.

full-rectangle-1001-1

Sophso Firewall OS (SFOS) patentli Layer-8 kimlik temelli teknolojimizi kullanır. Bu sayede uygulamalar, bant genişliği ve diğer ağ kaynakları üzerinde IP adresinden, lokasyondan, ağdan veya cihazdan bağımsız olarak kullanıcı temelli kontrol sağlayabilirsiniz. Aslında güvenlik duvarı politikalarında yepyeni bir katmandan bahsediyoruz.

full-rectangle-1001-1-copy

Birleştirilmiş modelimiz kurallarınızı tek bir ekrandan yönetmenizi sağlarken aynı zamanda tekrarlayan ve bribirinin aynısı kurallar yazmanızı engeller ve toplam kural sayınız azalır. Kolayca kural türüne göre sıralayabilir ya da filtreleyebilirsiniz. Her türün sadece size lazım olan ayarları sundurğu kendine özel konfigurasyon ekranları vardır

full-rectangle-1001-1-copy-2

Sektörde bir ilk. Sophos Security Heartbeat bilgisayarlarınızı ve güvenlik duvarınızı birbirine bağlar, tehditler hakkındaki bilgileri paylaşmalarını sağlar. Gelişkin tehditlerden etkilenmiş sistemleri kolayca tespit edebilirsiniz. Etkilenen sistemlerin temizlenene kadar otomatik olarak ağdan izole edilmesi gibi kurallar tanımlaamanız mümkün olur.

full-rectangle-1009-security-heartbeat-policy

Bir ağ yöneticisi olarak hangi kuralınızın ne kadar gerekli olduğunu ya da kullanıldığını merak ediyorsunuzdur. Sophos XG Güvenlik Duvarı ile tüm sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz.

full-policy-activity-monitoring-rectangle-814

Ön tanımlı kural taslakları Microsoft Exchange ya da Sharepoint gibi bilinen uygulamaları korumanızı kolaylaştırır. Sadece listeden seçin, bazı basit bilgileri sağlayın ve taslak kural gerisini halletsin. Gelen ve giden tüm güvenlik duvarı kurallar ve ayarları sizin için otomatik olarak yönetilir.

full-rectangle-1001-1-copy-3

Anında Görüntü

Sophos XG Firewall yeni kontrol merkezinden ağınız, kullanıcılarınız ve uygulamalarınız hakkında anında canlı bilgileri sunar. Ayrıca raporlama altyapısına sahip olunmasını gerektirmeyen zengin raporlama özellikleri Sophos Firewall Yöneticisi ve iView merkezileştirilmiş yönetim ve raporlama araçları ile çoklu firewall yönetimi işlerini kolaylaştırır.

Güçlü Yönetim Özellkileri ve Ölçeklendirilebilirlik

Sophos XG Güvenlik Duvarı ile ağınız, kullanıcılarınız ve uygulamalarınızı yeni yönetim kosolundan kolaylıkla takip ederken raporlama için dahili raporlardan başka Sophos iView merkesi raporlama aracını çoklu kurulumlarınızda kullanabilirsiniz.

Sophos Firewall Yöneticisi - Merkezi Yönetim

Sophos Firewall Yöneticisi ile tüm güvenlik duvarı cihazlarınızı tek bir konsoldan yönetin. Kurallarınızı kopyalayın, dağıtın ve bunları otomatize edin.

Sophos iView - Merkezi Raporlama

Tüm güvenlik duvarlarınızı aynı anda görün, konsolide raporlama ve cihaz üzerindeki log alanlarının yönetimlerini yapın.

Kümeleme ve Yedekleme

Akif-pasif kümeleme ve yük devretme ile büyük çaplı ölçeklendirilebilme ve iş devamlılığı.

Esnek Kurulum Seçenekleri

Değişik büyüklüklerdeki donanım seçeneklerimiz, sanal ortamlarda çalışabilen makinelerimiz ve Intel temelli donanım platformlarına kurulabilen yazılım ile kurulum seçenekleriniz çok geniş.